کنکور یه مرحله مهم از زندگی نوجوانان عزیز کشورمان ایران است. آمار‌های سالانه نشان می‌دهد، تعداد داوطلبان کنکور تجربی بیشتر از تعداد داوطلبان کنکور های ریاضی، انسانی و هنر است. نتیجه این آمار زیاد داوطلبان در کنکور تجربی، رقابت بیشتر بین داوطلبان است. هر یک از داوطلبان تلاش می‌کنند تا به هدف خود(قبولی در رشته مورد نظر) نزدیک شوند. برای موفقیت در کنکور تجربی، افزایش درصد زیست کنکور به داوطلبان کمک بسیار زیادی می‌کند.

داوطلبان برای افزایش درصد زیست کنکور باید طبق یک روش درست برنامه‌ریزی پیش بروند. خواندن اصولی و مداوم زیست شناسی با یک برنامه‌ریزی دقیق، داوطلبان را پله‌پله به هدفشان نزدیک تر می‌کند. اولین قدم برای رسیدن به درصد بالا و خوب در درس زیست شناسی، داشتن یک روش مطالعه درست است. درس زیست شناسی، در کنار حفظی بودن مفهومی و ترکیبی است. داوطلبان برای خواندن درست زیست شناسی کنکور نیاز است،نحوه خواندن مفهومی زیست و نحوه خواندن ترکیبی زیست را بلد باشند.

۲ اصل مهم در مطالعه زیست شناسی

دو اصل مهم در مطالعه زیست شناسی وجود دارد.

  1.  مهم ترین و بهترین منبع، کتاب درسی است.
  2.  مهم ترین و بهترین منبع برای تست زدن، تست های کنکور سراسری است.

این دو اصل مهم به معنی اینکه داوطلبان به سراغ کتاب های کمک آموزشی و تست های تآلیفی نروند، نیست. برای یادگیری بهتر و بیشتر باید از کتاب های کمک آموزشی و انواع تست ها استفاده کرد. این در صورتی است که  تمرکز اصلی باید روی کتاب درس و نمونه تست هاس کنکور سال های اخیر باشد.

داوطلبان کنکور تجربی باید هر 3 کتاب زیست شناسی را با دقت بخوانند. تمام نکات و محتوای کتاب زیست شناسی(تصاویر و زیر نویس ها) پر اهمیت هستند. پس از تسلط کامل بر روی کتاب های درسی باید سراغ کتاب های کمک آموزشی رفت. کتاب های کمک آموزشی تمام نکات مفهومی و ترکیبی کتاب های درسی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

افزایش درصد زیست کنکور

مهترین درس کنکور تجربی

یکی از مهمترین درس های کنکور تجربی که ضریب بالایی دارد، درس زیست شناسی است. طبق آمار سال های گذشته، تنها یک درصد از داوطلبان در این درس مهم اختصاصی درصد بالای 50 را کسب می‌کنند. برای افزایش درصد زیست کنکور راه کار هایی وجود دارد. این راه کار‌ها در کنار برنامه ریزی درست و استمرار در تلاش داوطلبان را برای رقابتی سخت در کنکور آماده می‌کند.

برترین روش های افزایش درصد زیست کنکور

بعد از برنامه ریزی درست و یادگیری نحوه خواندن درست زیست شناسی، داوطلبان به یک سری راه کار جهت افزایش درصد زیست کنکور نیاز دارند.

  1. با وجود اینکه هر فرد روش خاص خود را برای مطالعه دارد؛ اما کمک گرفتن از روش مطالعه، رتبه های کنکور تجربی سال های قبل بسیار ارزشمند است.
  2. برای مطالعه درس زیست شناسی، از مطالعه دقیق و کامل کتاب شروع کنید. (تصاویر و زیر نویس ها را فراموش نکنید.)
  3. نکات مهم را در حاشیه کتاب بنویسید و نکات مهم متن را با هایلایت مشخص کنید.
  4. بخش های مرتبط و ترکیبی را پشت سر هم بخوانید و نکات ترکییبی را یادداشت کنید.
  5. پس از مطالعه هر بخش تست های آن بخش را جهت یادگیری بیشتر بزنید.
  6. از یک آموزش مفهومی و کامل استفاده کنید.
  7. خلاصه نویسی کنید، تا زمان کمتری برای مرور صرف کنید.
  8. طبق یک بازه زمانی مشخص مبحث هایی را که خوانده اید، مرور کنید. مرور زیست در تثبیت مفاهیم بسیار مهم است.

داوطلبان کنکور تجربی با

گروه آموزشی زیست پلاسم با ارائه آموزش های دسته بندی شده و مفهومی برای افزایش درصد زیست شناسی کنکور در کنار دانش‌آموزان عزیز است.

 

 

 

 

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود، شماره موبایل خود را وارد کنید