درس زیست به عنوان مهم‌ترین درس رشته تجربی و دارای ضریب 12 است. به علت ترکیبی بودن مطالب زیست و همچنین مفهومی بودن و حجم زیاد کتاب، طراحان می‌توانند سوالات زیاد و متنوعی را از آن مطرح کنند. بنابراین دانش آموزان برای موفقیت، باید از بهترین روش‌های مطالعه و همچنین موثر‌ترین روش‌های افزایش درصد زیست کنکور اطلاع داشته باشند.

هر دانش آموزی، روش مطالعه مخصوص به خود را دارد؛ اما ممکن است گاهی اوقات این روش‌ها خیلی موثر نباشند. در این شرایط، توصیه مشاوران استفاده از روش‌های رتبه‌های برتر برای افزایش درصد زیست کنکور است. برای آشنایی با 5 مورد از موثر‌ترین و برترین روش‌های افزایش درصد زیست تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

5 روش افزایش درصد زیست کنکور

دانش آموزان می‌توانند با استفاده از برخی روش‌ها درصد زیست کنکور خود را تا حد زیادی افزایش دهند. در ادامه بهترین روش‌ها را برای افزایش درصد زیست کنکور معرفی می‌کنیم:

مطالعه دقیق و مفهومی مطالب کتاب زیست شناسی

با توجه به تاثیر زیاد درس زیست شناسی در  تعیین رتبه و درصد کنکور تجربی، مطالعه این کتاب باید خیلی اصولی و دقیق باشد. همه مطالب کتاب باید به صورت خط به خط بررسی و مطالعه شوند، خلاصه‌برداری و حاشیه نویسی در کتاب نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همچنین دانش آموزان، باید به فصل‌هایی که پیش نیاز سایر فصل‌ها هستند و یا با هم ارتباط دارند و ترکیبی هستند توجه کنند. در زمان مطالعه و نکته‌برداری از درس زیست، استفاده از ماژیک مناسب هایلایت نیز بسیار موثر است.

برای اطلاع از این فصل‌ها، مطالعه مقالات چگونه زیست را مفهومی بخوانیم و چگونه زیست را ترکیبی بخوانیم را به شما دانش آموزان عزیز توصیه می‌کنیم.

تست زنی اصولی برای افزایش درصد زیست کنکور

برای افزایش درصد زیست کنکور، تست زدن در این درس باید به صورت اصولی و مرحله به مرحله انجام شود. اولین مرحله، انتخاب بهترین منبع کمک آموزشی است. این منبع باید شامل انواع تست‌های تالیفی، آموزشی، ارزیابی، آزمونی و جمع بندی باشد. دانش آموزان برای تقویت مهارت تست زنی باید مراحل زیر را به صورت مداوم و به ترتیب انجام دهند:

  • حل تست‌های آموزشی: حل این تست‌ها باید بعد از مطالعه و برای اطلاع از میزان تسلط بر درس باشد. زدن تست‌های آموزشی، باید در تمام طول سال انجام شود. تست‌های آموزشی باید به صورت پراکنده و در روز‌های مختلف حل شوند.
  • حل تست‌های آزمونی: تفاوت تست‌های آزمونی با تست‌های آموزشی، زمان دار بودن آن‌ها است. همچنین حل تست‌های آزمونی، فرصت بسیار خوبی برای رفع اشکال تست‌های آموزشی بدون جواب و یا با جواب اشتباه است. حل مداوم تست‌های آموزشی یکی از موثر‌ترین عوامل برای افزایش درصد زیست است.
  • تست‌های جمع بندی: این تست‌ها برای دوران جمع بندی و بعد از یادگیری و تسلط کامل دانش آموزان بر تست‌های آموزشی و آزمونی مناسب هستند.

در صورتی که به یادگیری همه مطالب، درباره مهارت‌های تست زنی علاقه مندید مطالعه مقالات تکنیک‌های تضمینی افزایش سرعت در تست زنی و روش‌های صحیح تست زدن در کنکور چه هستند؟ را به شما توصیه می‌کنیم.

توجه زیاد به تصاویر، نمودار‌ها، قید‌ها و اسامی مهم در کتاب

مشاوران گروه آموزشی زیست پلاسم، به همه دانش آموزان توصیه می‌کنند که از زمان خود برای آمادگی در کنکور نهایت بهره را ببرند. در این زمان باید مطالعه کتاب با دقت هر چه تمام‌تر انجام شود و دانش آموزان باید به تصاویر، نمودار‌ها، قید‌ها و اسامی توجه کافی داشته باشند. در این صورت می‌توانند به رتبه و درصد دلخواه برسند.

افزایش درصد زیست کنکور

بهترین منابع برای افزایش درصد زیست کنکور

انتخاب هوشمندانه و مناسب بهترین منابع، در افزایش درصد زیست کنکور بسیار موثر هستند. دانش آموزان باید بعد از مطالعه کامل و دقیق کتاب درسی به عنوان منبع اصلی و کامل، منابع استاندارد کمک آموزشی را مطابق با شرایط شخصی خود انتخاب کنند. در صورت تسلط کامل بر کتاب درسی، مطالعه جزوات خوب و کم حجم نیز توصیه می‌شود. ما در مقاله بهترین منابع برای مطالعه زیست کنکور، به معرفی منابع مناسب و استاندارد پرداخته ایم.

مدیریت زمان برای افزایش درصد زیست کنکور

ما در این مقاله نکاتی را درباره دلایل اهمیت این درس بیان کردیم. بنابراین دانش آموزان رشته تجربی، باید حتما مطالعه این درس را در برنامه روزانه خود جای دهند. همچنین باید با حل تست زیاد، نحوه مدیریت زمان در کنکور را به صورت کامل آموزش ببینند.

روش‌های جلوگیری از فراموشی زیست کنکور

مهم‌ترین روش برای جلوگیری از فراموشی زیست کنکور، مرور مکرر این درس است که باید در زمان‌های مختلف انجام شود. در این صورت مطالب از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت منتقل شده و در آن ثبت می‌شوند. روش‌های زیر نیز برای جلوگیری از فراموشی زیست کنکور، بسیار موثر هستند:

  • کدگذاری: با کدگذاری می‌توان علاوه بر برقرای ارتباط بین مطالب، آن‌ها را بسیار ساده‌تر کرد.
  • مطالعه مفهومی و اصولی زیست: مطالعه مفهومی و اصولی تاثیر زیادی در افزایش درصد زیست کنکور دارد. حفظ کردن مطالب، نتیجه‌ای به جز فراموشی به همراه ندارد. بنابراین دانش آموزان برای ثبت مطالب در حافظه بلند مدت باید کتاب را کاملا مفهومی مطالعه کنند.

افزایش درصد زیست کنکور، هدفی دست نیافتنی نیست و فقط به صبر و زمان زیادی نیاز دارد. اگر رویای شما افزایش درصد زیست کنکور است فقط خودتان می‌توانید رویایتان را محقق کنید چون هر شخصی قهرمان زندگی خودش است. ما به شما راه را نشان می‌‌دهیم، شما نیز برای رسیدن به بهترین مقصد بجنگید. برای دریافت مشاوره‌های تخصصی از گروه آموزشی زیست پلاسم با شماره 09384454600 تماس حاصل فرمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود، شماره موبایل خود را وارد کنید